Systemy Fasadowe Aliplast

HomeSystemy Fasadowe Aliplast

Systemy Fasadowe Aliplast

MC-Wall

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU
System lekkiej ściany osłonowej. Ściana osłonowa MC-Wall składa się z pionowych słupów i poziomych rygli połączonych ze sobą za pomocą trzpieni wykonanych ze stali nierdzewnej. 2 lub 3 łączniki Ø 6 ze stali nierdzewnej przypadające na jeden węzeł zapewniają bardzo wysoką nośność połączenia słup-rygiel, zarówno w płaszczyźnie oddziaływania parcia wiatru, jak i w płaszczyźnie obciążenia szybą. Nie koliduje to z możliwością zastosowania tradycyjnych wsporników rygli, bądź mocowania ich tylko za pomocą wkrętów od czoła. Rygle izolowane są poprzez przekładkę termiczną zaciskaną w firmie Aliplast na etapie produkcji profili. Eliminuje to możliwe do wystąpienia błędy wynikające z montażu przekładki termicznej na budowie. Rozwiązanie rygla zintegrowanego z przekładką termiczną znacznie przyśpiesza montaż ściany fasadowej. Dobór przekładki zależny jest od grubości wypełnienia w ścianie osłonowej. Możliwe do zastosowania grubości wypełnień to od 24 do 31 mm w przypadku rygli z zagniecioną przekładką termiczną, i do 42 mm w ryglach z odrębną przekładką termiczną. W miejscu montażu ściany, do słupów wstrzeliwany jest tworzywowy profil izolacyjny. Konstrukcja słupa jest zawsze tradycyjna: to znaczy przekładka termiczna, listwa zaciskowa i maskująca są odrębnymi elementami. Cała konstrukcja ściany osłonowej może być wykończona od zewnątrz różnego rodzaju listwami dekoracyjno – maskującymi o krawędziach zaokrąglonych tzw. „soft line” oraz listwami tradycyjnymi, o kształcie prostokątnym.

MC RW parralel window

OKNO RÓWNOLEGLE ODSTAWNE – MC-PW (PARALLEL WINDOW)

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU MC-PW
– wizualna szerokość ościeżnicy – tylko 49 mm
– skrzydło schowane w ramie
– maksymalne szklenie 44 mm, możliwość szklenia pakietem dwukomorowym. Szklenie za pomocą listew szklących montowanych od zewnątrz. Listwy te są zatrzaskiwane a potem dodatkowo przykręcane do zewnętrznej komory skrzydła.
– występowanie 3 poziomów uszczelnień – zewnętrzne, środkowe i wewnętrzne
– parametry termiczne: Uf~1.7 W/m2K przy zastosowaniu dodatkowych elementów izolacyjnych i przy szkleniu dwukomorowym
– wysuwanie skrzydła na zewnątrz odbywa się dzięki specjalnie do tego przystosowanym nożycom. Rozmieszczenie nożyc oraz ich ilość zależy od wielkości skrzydła okiennego oraz ciężaru szyb. Nożyce pozwalają na stosowanie okuć obwiedniowych i odpowiedniej do gabarytów ilości punków ryglujących, co ma wpływ na szczelność okna
– możliwości otwierania: ręcznie – za pomocą 2 przeciwlegle rozmieszczonych klamek lub elektrycznie przy użyciu specjalnie to tego celu przystosowanych siłowników
– optymalny sposób wentylowania pomieszczenia: wysunięte skrzydło pozwala na swobodny przepływ powietrza w obu kierunkach: do wewnątrz i na zewnątrz. Cyrkulacja powietrza przy takim rozwiązaniu jest bardziej optymalna a komfort użytkowania znacznie korzystniejszy porównując do okien tradycyjnych
– możliwe jest też wykonywanie okien MC-PW jako wychylnych dołem na zewnątrz, tzw. top hung. Zastosowanie tego rodzaju rozwiązania pozwala na zachowanie jednolitego charakteru ściany aluminiowo-szklanej przy oknie otwartym. Skrzydło odsuwając się na fasadę budynku tworzy ciekawy efekt architektoniczny.

MC PW okno dachowe

Grupa systemów fasadowych Aliplast MC Wall uzupełniona została o kolejne rozwiązania.
Okno dachowe MC RW to rozwiązane oparte na fasadowym systemie bazowym MC Wall. Konstrukcje tego typu przeznaczone są do konstruowania klap wentylacyjnych.

Wymiary okna w konstrukcjach przebadanych:
2120 x 1120 mm – maksymalna całkowita powierzchnia szyby wynosi 1,9 m2 (przy tym gabarycie istnieje możliwość stosowania szkła o budowie 6 ESG/16/442)
1970 x 2070 mm – maksymalna całkowita powierzchnia szyby wynosi 3,48 m2

– masa okna jest ograniczona parametrami technicznymi stosowanych mechanizmów otwierania i zawiasów i może wynosić do 150 kg
– system trójkomorowy izolowany termicznie (istniej możliwość stosowania dodatkowych elementów izolacyjnych w celu podwyższenia termiki konstrukcji)
– możliwość szklenia zestawem szybowym o grubości od 28 – 46 mm
– możliwy montaż na dachach o kącie nachylenia od 5˚ do 75˚w stosunku do poziomu.

Okno dachowe MC RW wyposażone jest w efektywny system drenażowo-wentylacyjny związany z systemem ściany słupowo-ryglowej. Zawiasy schowane są do środka profili, dzięki temu nie są narażone na wpływy czynników atmosferycznych. Konstrukcja MC RW dostosowana jest do szerokiej oferty zamykaczy stosowanych na rynku.